Płatna promocja firmy i zasady licytacji

Czym jest i co daje płatna promocja?

Płatna promocja polega na poprawieniu pozycji Twojej oferty na liście firm względem innych. Wykorzystując to narzędzie dotrzesz ze swoją ofertą do szerszego grona potencjalnych klientów. Nasze dane pokazują, że pierwsza strona jest przeglądana średnio 4 razy częściej niż druga i aż 8 razy częściej niż trzecia. Korzystając z płatnej promocji możesz zdecydować na której stronie pojawi się Twoja oferta.

FILM

Jak zdobyć wyższe miejsce?

Miejsca na liście firm są ustalane w drodze licytacji, która może być podsumowana jednym zdaniem:

Im wyższa oferta tym lepsza pozycja.

Firmy zainteresowane wyższymi miejscami składają swoje oferty w licytacji. Oferta mówi o tym ile firma jest w stanie maksymalnie zapłacić przez miesiąc. Firma z najwyższą ofertą w danym regionie zajmuje pierwsze miejsce dla wszystkich miast w tym regionie, za nią plasuje się firma z niższą ofertą, kolejna jest firma, która zaproponowała jeszcze niższą kwotę itd. Jeśli dwie firmy mają takie samy oferty w licytacji, to ich kolejność jest ustalana według  zasad ogólnych.

Możesz promować swoją firmę w dowolnych z  55 regionów Polski oraz w całym kraju. Ofertę w danym regionie możesz złożyć lub zmienić na wyższą w każdej chwili. Możesz obniżyć ofertę, ale dopiero po upłynięciu ok. 5 minut od jej złożenia lub zmiany. Natomiast w dowolnym momencie ofertę możesz wycofać.

Cały kraj i regiony

Pamiętaj, że promocja w całym kraju nie oznacza automatycznie promocji we wszystkich 55 regionach. Promocja w całym kraju dotyczy sytuacji, w której przeglądane są firmy z całej Polski, tj. w wyszukiwarce nie zostało podane miasto. Tak więc dotyczy poprawy pozycji na krajowej liście firm. Aby promować się w poszczególnych regionach, musisz złożyć swoje oferty w każdym z nich.

Finanse

Aby korzystać z licytacji doładuj swoje konto. W tym celu przejdź do sekcji "Finanse" klikając w ikonę diamentu w prawym górnym rogu ekranu. Następnie kliknij w przycisk "Doładuj", podaj kwotę, uzupełnij dane do faktury i dokonaj płatności zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Po doładowaniu Twoje konto będzie na bieżąco obciążane zgodnie ze złożonymi ofertami. Dla każdego regionu, w którym się promujesz obowiązuje zasada:

Płacisz o złotówkę więcej niż maksymalna oferta firmy* znajdującej się za Tobą.

* pod uwagę brane są wszystkie aktywne firmy w danym regionie i danej kategorii przy wyłączonych filtrach wyszukiwania oraz przy włączonym wyświetlaniu ofert z okolicy/z dojazdem.

Przykładowo, jeśli Twoja oferta wynosi 10 zł/miesiąc, zaś najbliższa niższa oferta wynosi 5 zł to Ty zapłacisz miesięcznie 6 zł. Jeśli Twoja oferta jest najniższa to niezależnie od jej kwoty Twój koszt wyniesie 1 zł/miesiąc (niższa oferta wynosi 0 zł, a zgodnie z powyższą zasadą płacisz o złotówkę więcej).

Licytacja trwa nieustannie, aktualne oferty są zmieniane lub wycofywane i pojawiają się nowe. Dlatego Twoje płatności będą się zmieniać, zaś z Twojego konta będą ściągane kwoty proporcjonalne do sytuacji w danej chwili.

W sekcji "Finanse" znajdziesz podsumowanie swoich miesięcznych wydatków oraz pozostały czas promocji. Możesz także obserwować przebieg licytacji, tj. zajmowane miejsca i płacone kwoty. Oprócz tego masz dostęp do swoich faktur.

Ile kosztuje promocja i jak złożyć ofertę?

Aby złożyć ofertę zaloguj się i podaj w wyszukiwarce miasto, w którym chcesz się promować. Przy każdej firmie, obok ikony diamentu pojawi się jej oferta. Dzięki temu możesz łatwo poznać aktualne ceny w danym regionie. Kliknij przycisk "Licytuj wyższe miejsce" w prawym-górnym rogu, wprowadź i zatwierdź swoją ofertę. Twoja firma natychmiast zajmie wylicytowane miejsce.

Ofertę możesz złożyć także z poziomu swojego profilu. Wejdź na swój profil, kliknij przycisk "Licytuj miejsca" na górze ekranu. Zobaczysz spis regionów i mapę Polski. Ofertę możesz złożyć klikając w region na liście lub na mapie.

Przebijanie ofert

W trakcie licytacji uczestnicy przebijają nawzajem swoje oferty. Gdy Twoja oferta zostanie przebita, Twoja firma spadnie na niższe miejsce. W momencie, gdy Twoja firma wypadnie ze strony, na której była w momencie składania oferty otrzymasz powiadomienie mailowe. To Twoja szansa, aby podnieść kwotę oferty i odzyskać swoją pozycję. Jeśli nie zmienisz oferty po pierwszym powiadomieniu, notyfikacje o kolejnych spadkach nie będą już do Ciebie wysyłane.

Pamiętaj, że niezależnie od wysokości Twojej oferty płacisz tylko o złotówkę więcej od firmy z niższą ofertą. Nie ma zatem potrzeby ustalania oferty o 1 zł wyższej niż konkurencja i korygowania jej co chwilę. Po co tracić na to czas? Ustal maksymalną cenę jaką możesz zapłacić, a system będzie licytował w Twoim imieniu tak, aby Twoja pozycja była zachowana, zaś koszt jak najniższy.

Kryteria udziału w licytacji

Aby uczestniczyć w licytacji należy spełnić wszystkie poniższe warunki:
  • konto firmy nie może być zawieszone, nieaktywne lub oczekujące na akceptację przez moderatora,
  • na koncie muszą być środki,
  • firma musi posiadać przynajmniej jedno zdjęcie,
  • pierwsze zdjęcie musi być dobrze ocenione,
  • firma musi posiadać spełniające kryteria skrócony opis i slogan,
  • w przypadku firm stacjonarnych (w kategoriach sale weselne, jubilerzy, moda ślubna, szkoły tańca lub zaproszenia ślubne i winietki) konieczne jest posiadanie aktywnego Planu.
Moderator może dokonać drobnych korekt sloganu, skróconego opisu i pierwszego zdjęcia. Jeśli pomimo interwencji moderatora firma nie spełni powyższych warunków to:
  • jej płatna promocja jest wstrzymywana,
  • konto przestaje być obciążane opłatami.
W momencie spełnienia warunków promocja firmy jest automatycznie wznawiana.
Konto możesz doładować dopiero, gdy moderator zaakceptuje ofertę Twojej firmy. Jeśli dodałeś kilka ofert firmowych to musisz poczekać, aż moderator podejmie decyzję co do akceptacji każdej z nich.